AĞRI- BUBİ KAYAK MERKEZİ

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Ağrı ilinin içinde yer alan Bubi kayak merkezi , şehir merkezine sadece 18 km’lik bir mesafede bulunan Bubi Dağı’ üzerinde bulunmaktadır.

Çok şirin ve doğal güzelliklerle bezenmiş olan bir kayak merkezidir. Pist alanları fazla kalablık değildir. Buda kayakseverler için avantaj olan bir özelliktir.

Kayak merkezinde yer alan iklim özellikleri karasal iklimdir. Bubi Dağı sürekli kar yağışı olan bir kayak merkezidir. Doğal koşullar altında Aralık ile Nisan ayları arasındaki dönemde dağa düşen kar oranı 1 metre ile 2 metre arasında değişiklik göstermektedir.

Bubi Kayak Merkezinde kayak keyfi için kayak sporunun yapıldığı en uygun dönem Aralık ayı ile Nisan ayları arasında kalan dönemdir.

Bubi Kayak Merkezi’nde bulunan mekanik sistemler ise uzunluğu 1227 metre olan ve 600 kişilik taşıma kapasitesine sahip bir adet teleski hizmeti bulunmaktadır. Bu sayede kayak sporunun tadı olabildiğince yaşanmaktadır.

Bubi Kayak Merkezinde konaklama imkânı için Ağrı İl Özel İdaresi tarafından kurlmuş olan 60 yatak kapasiteli bir adet kayak evi bulunmaktadır.

Ağrı ‘ ya ulaşım için Ankara ve İstanbul’dan uçak seferleri sayesinde kolaylıkla gelebilirsiniz.