Berk Hakman

Son dönemlerde dizilerin kötü karakterlerini canlandıran yakışıklı oyuncu, 14 Ağustos 1981 tarihinde Ankara’da dünya ya gelmiştir. Asıl mesleği dişçilik olan, bunun yanı sıra müzisyenlik yapan babasının adı Ataman Hakman, dır. Ünlü sanatçının Can Hakman adında bir de abisi bulunmaktadır.

Yıldız oyuncu, babasının yaptığı işten dolayı müzikle ile iç içeydi bu yüzden, müzikli çalgılardan bas, klavye, piyano ve trompet çalabilmektedir. Ayrıca Hakman, iyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşabilmektedir.

Yakışıklı oyuncu, Üniversiteye kadarki öğrenimini Süper liseyi Adapazarı’nda bitirmiştir. Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği okuduğu yıllarda oyunculuk ile tanışarak İstanbul’ taşınmış, burada tekrar Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

2003 yılında ilk kez Okul adlı Sinema filmi ile ilk deneyimini yaşayan yıldız oyuncu akabinde pek çok projede rol almaya başlamıştır.

2012 yılında çekilmiş olan Suskunlar ADLI Tv dizisinde başrol alan Hakman, bu projedeki oyunculuğu sayesinde Kendini ispatlamış ve dizilerin aranan kötü rol aktörü bulunmuştur.

Yıldız oyuncunun rol aldığı film ve diziler; Seher vakti, Okul, Kırık Kanatlar, Saklı yüzler, Hatırla sevgili, Kampüste Çıplak Ayaklar, Tepenin ardı, Felek Ne Demek ? Es-Es, Mazi kaldimde yaradır, Suskunlar ve şuanda ekranlarda yayınlanmakta olan Kaçak’tır.