Dresuar Modelleri

Dresuar Modelleri

Kökeni

Dresuar kelime anlamı Fransızcadan dilimize geçmiş olup ayakları düz bir şekilde aşağıya inen üstü sehpa gibi olup çok amaçlı bir mobilyadır.

Her Eve Lazım

Dresuar genellikle kapı girişlerinde, salon kenarlarında, koridorlarda vb. yerlerde kullanılır. Evlerin olmazsa olmazı dresuarlar, moda sektörünün de gözde rekabet alanlarından biridir. Dresuar çeşitleri çok farklı olabilip boyut ve şekil olarak da özel tasarımlar yaptırabilmek mümkün.

Salonda veya evin herhangi bir yerinde olan dağınıklığı gideren çekmeceleri ve düz zeminli sehpaya benzer yapısının süslemeye ve tasarlamaya uygun olmasıyla güzel bir dekor işlevi görebiliyor. Dileyen ev sahipleri üzerine bir ayna veya tablo ile zenginleştirebilirler.

Dresuar Modelleri

Dikkat Edin!

Dresuarınızı seçerken tabanının yerden yüksek olmasının ve alt rafının olmasına dikkat edilmelidir. Temizlik açısından çok kolaylık sağlayacak olan yüksek tabanlı dresuarlar süpürge veya vileda gibi temizlik malzemelerinin kolayca altına erişimini kolaylaştırır. Alt bir rafının olması ise dergi, kitap gibi kişisel eşyaların koyulmasının bunun yanı sıra evcil hayvanınıza bir yastık veya yatak sayesinde ortalık yerde olmasını engelleyip sakin bir uyku geçirebilmesini sağlarsınız. Evin her yerinde kullanılabilen dresuar ve çeşitleri günümüzde popülerliğini kaybetmeye başlasa da hala klasik tarzı sevenlerin ya da modern zevklerine ve ihtiyaçlarına uydurabildikleri dresuarları kullanmaya devam ediyorlar. Hem klasik tarz kullanılabilip hem de modern tarza uyarlanabilen bu mobilya türü birçok açıdan yararlılığını ve kullanışlılığını gösterir durumda.Dresuar Modelleri

Evlerin dağınık olmasını engelleyen, dekor anlamında görsel bir zevk sunan, kişisel eşyaların ya da evcil hayvanlarınız için bir seçenek olan dresuarları kullanmakta fayda olduğu söylenebilir. Genel anlamda ahşaptan elde edilen dresuarların artık başka malzemelerden kullanılarak yapılabilmesi mümkün. Evi bölümlere ayırmada da yardımcı olabilen dresuarları koltuk arkasına da koyup bir fon veya duvar işlevine sokabilirsiniz.