ESENTEPE KAYAK MERKEZİ

Esentepe Kayak Merkezi, Bolu ve Ankara ana yolu üzerinde bulunan Geredenin arka bölgesinde kurulmuş olan bir kayak tesisidir. Tesis doğal güzellikleri karpostalları kıskandıracak şekilde çam ormanlarıyla bezenmiştir.

Esentepe Kayak Merkezine giderek, ailecek kaliteli bir zaman ve yoğunluktan uzak kalarak kafasınıda dinlemek isteyenlerin bir numaralı kayak merkezi olarak başı çekmektedir. Esentepe Kayak Merkezinde kaliteli br kayak için gidilmesi gereken en uygun sezon ise Aralık ayından itibaren Mart ayı sonuna kadarki dönemdir.

Esentepe Kayak Merkezinde bulunan pistler kişilerin kayak düzeyleri göz önünde bulundurarak tüm düzeylerde kayabilecek kişilere özel, acemi düzeyde, orta düzeyde ve zor düzeyde olmak üzere çeşitli pist alanlarından oluşmaktadır. Ayrıca Esentepe Kayak Merkezine gelip bir süre kayarak ardındanda 5 dakika uzaklığında bulunan Arkut Dağı’na giderek buradaki pist alanlarında da kayak yapmanın tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. İsterseniz yaz aylarında gelerek çim kayağıda yapmanıza imkân sunacaktır.

Esentepe kayak merkezinde konaklamanız için kurulmuş olan konaklama merkezleri bulunmaktadır. Tesisis aynı zamanda burada bulunduğunuz süre zarfında kaliteli ve doyasıya bir tatil geçirmeniz için çeşitli aktivite olanakları mevcuttur.

Sizlerde alıp başınızı adrenalin patlaması yaşamak için Bolu yolu veya Ankara yoluna da yakın bir yerde yaşıyorsanız Esentepe Kayak Merkezi sizler için en iyi ve en yakın kayak merkezi olarak sizleri beklemektedir. Özel aracınız ile keyif yaparakda gidebilirsiniz yada otobüs seferleri ile kolaylıkla kendinizi kayak merkezinin pistinde bulabilirsiniz