FRANSA- FLAİNE KAYAK MERKEZİ

Flaine Alpleri’nde tatil için hazırlanmış harkulade çok yeni tamamen kafanızı dinleyebileceğiniz, pistlerin kalabalık olmadığı, eşsiz bir doğa manzarası eşliğinde gönlünüzce kayabileceğiniz bir kayak merkezidir Flaine kayak merkezi.

1980’lı yıllarından İskandinav tarzı köy içerisinde bulunan Flaine Kayak Merkezi, 1800 metre yüksekliğinde inşaa edilmiş ve kayak merkezi ilk defa 2008 yılında hizmet vermeye başklamıştır.

2012-2013 sezonu için oluşturulmuş olan 3 yeni pist ve 8 koltuklu Aup Véran teleferik bulunmaktadır.

Flaine Kayak Merkezi’nin kayak sezonu Aralık ayı ortasında başlayıp Mayıs ayının başında son bulmaktadır.

Toplam pist uzunluğu 140 km dir. Siyah 5 adet, Kırmızı 23 adet, Mavi 29 adet ve yeşil 7 olmak üzere toplamda 64 farklı pist alanı bulunmaktadır. Pistler zorluk dercesine göre her kayak seviyesi düşünülerek farklı özelliklerde oluşturulmuştur.

Tesiste toplamda 23 adet mekanik sistem bulunmaktadır. Bunlar ise Gondol 5 adet, Sandalye 10 adet, Sürüklemeli 8 adet mekanik sisatemden oluşmaktadır.

Cenevre havaalanından Flaine Kayak Merkezi’ne gelmeniz sadece 1,5 ila 2 saatlik bir zamanınızı alacaktır.

Flaine Kayak Merkezi’nde tekniğini geliştirmek isteyen veya kayağa yeni başlayanlar için harika pistelere sahip ve gün boyunca pistlerin zirvesine ulaşmak için hiç sıra beklemeyeceğiniz mekanik sistemlere sahip olan bir kayak merkezidir.

Bütçe olarak en uygun kayak merkezleri arasında yer almkatedır.

Özel restorantların yanı sıra pizza lezzetlerini sunan restorantlarda bulunmaktadır. Restorantlarda pizzanın yanı sıra spesiyalleri arasında ızgara, et lokantası, balık ve çeşitli et yemekleri de bulunmaktadır.

Kaliteli bir zaman için çocuklara özel çocuk kulübleri yer almaktadır.