İbrahim Tatlıses

Türk müzik sektörünün İmparatoru olan İbrahim Tatlıses, İbrahim Tatlı adı ile 1 Ocak 1952  yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Kendi tabiri ile mağarada doğduğunu belirten Tatlıses maalesef eğitim görememiştir. Bunu da Urfa’da Oxford vardı da biz mi gitmedik gibi esprili bir dil ile açıklamıştır. İnşaatlarda çalışırken bir prodüktör tarafından o eşsiz sesi keşfedilmiş ve ‘Ayağında Kundura’ şarkısı ile ünlenmeye başlamıştır. Sanat hayatı boyunca  oyuncu, besteci, sarkıcı, yapımcı ve televizyon programcılığı sıfatlarını isminin arkasına ekleyen Tatlıses, bu işlerden kazandığı paraları ticaret hayatında değerlendirmeye başlamış ve iş adamlığına adım atmıştır.

Sanat hayatı kadar özel hayatı ile de sık sık gündem olan İbrahim Tatlıses, bu güne kadar iki kere resmi olarak nikahlanmıştır. Bununla beraber Derya Tuna ve Perihan Savaş gibi isimler ile uzun süreli ilişkileri olmuştur. Evliliklerinden ve ilişkilerinden doğan 5 çocuğu olan Tatlıses en son 2012 yılında baba olmuştur.

14 Mart 2011 gecesinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralanan ve o günden bu sağlık sorunları ile cebelleşen Tatlıses bu süreçte sahane hayatına ara vermiştir. 9 Mart 2015 tarihinde yine bu vurulma sonucunda olan komplikasyon sebebi ile beyninden ameliyat olan İmparator ameliyattan sağ salim çıkmıtır ve şu anda kontrollü olarak uyutulmaktadır. 14 Mart 2015 tarihinde yani bugün sosyal medyada Tatlıses’in durumunun kötüye gittiği söylense de oğlu İdo Tatlıses tarafından bu iddialar yalanlanmaktadır. İmparatorumuza acil şifalar ve bir an önce iyileşip sahnelere geri dönmesini diliyoruz.