ROMANYA- POİANA BRASOV KAYAK MERKEZİ

Kar tatili yapmak istiyorsunuz, hemde bu tatil esnasında farklı ülkeri tanımak ve burada farklı lezzetlerle tanışarak damak tadınızı genişletmek istiyorsanız ve daha üstüne bu tatilin çok fazla maliyetli olasını istemiyorsanız eğer lütfen ayaklarınızı kaldırınız, çünkü tamda üstüne bastınız. Romanya Brasov Kayak Merkezi tamda sizlere göre hem farklı bir ülke hem farklı lezzetler hemde ucuzluğu cabası. Geçtiğimiz sezonda tamtamına 3000 bin türk kayak sever Brasov’un pistlerini doldurmuştu sizde bu Türkler’in arasına girmek isterseniz haydi ozaman daha şimdiden Brasov nasıl bir yermiş araştırmaya başlayalım;

Romanya’da bulunan Poiana Brasov Kayak Merkezi, Brasov’ a sadece 13 kmlik bir uzaklık mesafesinde bulunmaktadır.

Güneş Yaylası olarakda bilinen ve diğer adı ile adı ile Postavarul dağlarının eteklerinde, 1.030 metre yükseliğe sahipbir kayak merkezidir.

Poiana Brasov Kayak Merkezi’nde konaklama yapacaksanız eğer inanın bana son konfor eşliğinde çok rahat edeceğiniz otellerden birini seçmeniz yeterli olacaktır.

Kayak Merkezi kayak sporuna yeni başlayacak olanlar için biçilmiş bir kaftan diyebiliriz. Pistlerin faza kalabalık olmamasından dolayı gönül rahatlığı ve herhangi bir risk ile karşılaşmadan kayak öğrenebiirsiniz.

Brasov Kayak Merkezi’nde toplamda 12 adet pist bulunmaktadır.

Bu pistlerin 4 tanesi kolay düzey, 4 tanesi orta düzey ve 4 taneside zor düzey olmak üzere, toplamda 12 km uzunluğa sahip olarak her seviyedeki kayak severlere hitap etmektedir. Kayak merkezindeki kayak pistlerinin en uzun olanı ise 2,3 km’lik uzunluğundan oluşmaktadır.

Bunlar; 1 slalom olarak, 1 büyük slalom olarak ve 3 iniş, süper büyük slalom olarakda çeşitli farklılık göstermektedir

Pistler arası ulaşımı sağlamak amacıyla tesis merkezinde aktif olarak çalışan sistemler ise 1 adet gondol, 3 adet teleferik ve 8 adet de tele-siege ile toplam 7.000 kişi taşıma kapasitesine sahiptir.

Poiana Brasov Kayak Merkezi, snowboard tutkunları için de son derece ideal pistlere sahiptir.

Yer ışıkları sayesinde de akşam 21.00’e kadar kayak yapılmakta, ayrıca 2 tramplen, suni

Buz paten sahası, spor alanları, göl ve binicilik merkezleri de kayak tesisinde bulunmaktadır.