Yeşil Kahve ile Zayıflama

Tatil sezonunda açılmasıyla fazla kilolardan kurtulmak için farklı yöntemler deneniyor. Spor, diyet hatta kürler ve şimdi en yenisi yeşil kahve ile zayıflama bizlere çare olmaya çalışıyor. Yurt dışında oldukça popüler olan yeşil kahve 12 hafta boyunca 16 yetişkin üzerinde de denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Spor ve diyet ile desteklenen yeşil kahve kan şekerinizi de dengede tutarak daha dinç kalmanızı sağlıyor. Yeşil kahve, 5 metreye kadar uzayan şuan da Brezilya’dan ithal edilen bir bitkidir. Kavrulmadığı için klorojenik asit miktarı %47 daha fazladır. Bunun yanı sıra kavrulma sırasında oluşan kafein oranı da oldukça düşüktür. Yeşil kahve zayıflamaya sadece yardımcı olabilir. Spor ve diyet yapmadan yeşil kahve tüketerek zayıflamayı beklemek yanlıştır. Ayrıca her insana aynı diyetin oluşturduğu sonuçlar farklı olduğu gibi yeşil kahve de her insan da aynı miktarda kilo kaybı yaşatmaz.

Yeşil kahve zayıflamanın yanı sıra diyabet riskini azaltma, dinç tutma, bağışıklık sistemini destekleme, yaşlanma etkilerini yavaşlatma, beyin ve sinir siteminde etkileşim, kötü kolesterolü düşürmeye ve metabolizma ve yağ yakmada yardımcı, kısa süreli hafızada ve dikkat arttırmada da oldukça etkilidir. Doğal bir ürün olan yeşil kahvenin faydaları kadar zararları da olduğu söyleniyor. Bunlar; uykusuzluk, sinir, mide bulantısı, kusma, ishal, kalsiyum eksikliği, yüzde kızarma, konsantrede sorun, düzensiz kalp ritmi, baş ağrısı, kaygıda artma, kulak çınlaması gibi rahatsızlıklardır. Bu bahsedilen rahatsızlıklar henüz kanıtlanmış yan etkiler değil, bazı kullanıcılarda oluşan sorunlardır. Gebelik ve emzirme döneminde kilo kaybı önerilmeyen bir davranıştır ve henüz çok yeni bu ürünü kullanmak bebeğiniz adına tehlike oluşturabilir. Bu nedenler o dönemlerde kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir.

Yeşil kahveyi hazırlamakta günlük hayatta kullandığımız kahveyi hazırlamak kadar kolaydır. Bir fincan kahve için cezveye temin ettiğimiz toz halindeki öğütülmüş kahveden 1 tatlı kaşığı kadar koyup yeteri kadar su ile normal kahve hazırlar gibi pişiriyoruz. Uzmanlar günde 2 defa kullanımın yeterli olduğunu ve gün içinde 2 litreye kadar su tüketmenizi tavsiye ediyor. Ayrıca yeşil kahveden sonuç alabilmek için düzenli ve en az 1 ay kullanım tavsiye ediliyor.