Yurtdışı Balayı Tatili

Gezmek istiyorsunuz ve yerinizi seçemediyseniz sizler için yurtdışında en cazip seçenekleri araştırdık. Çoğu ülke hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak bu yazı sonrası kafanızdaki planı yavaş yavaş oluşmaya başlayacaktır.

 1.Yunanistan Turları

Akdeniz ikliminin egemen olduğu ülkede çok fazla zorluk çekmeden güzel bir tatil geçirebileceksiniz. Çok zengin tarihi yapılara sahip olmakla beraber eşsiz yemekleri, bitmeyen gece hayatı ve adalarıyla sizi kendine çekiyor.

 2.İspanya Turları

Avrupa genel olarak pahalı olmasına karşın İspanya’yı bu sınıfa dâhil etmemiz pek uygun olmayacaktır. Çünkü yemek sektöründe dahi kendi ustalıkları karşısında yabancı gıdalarda aradığınızı bulamayabilirsiniz. Ayrıca ülkede sadece İspanyolca konuşulmadığını da hatırlatmak gerekir Barselona’da Katalanca, Galiçya’dakiler ise Galiçyaca konuşurlar bu ise farklı kültürlerle bir arada olup kendine bir şeyler katmak isteyenler için inanılmaz bir nimettir. Son olarak hatırlatmak gerekir ki yaz aylarında gidilecekse aşırı sıcak olacağı göz önüne alınmalıdır.

3.Paris Turları

Her aşkı alevlendiren elbette ki hoş bir öpücük olacaktır ki Fransızlar bu konuda kendi hünerlerini dünya çapında duyurmuşlardır. Ve sizde bu balayınızla aşkınızı doruklarda yaşamak istiyorsanız yüzlerce yazarın, ressamın, bilim insanının yetiştiği bu sokaklarda gezmemek olmayacaktır. Eiffel kulesi, notre dame katedrali gibi ünlü yapılardan ise hiç bahsetmeye gerek yok sanırım.

4.Amsterdam Turları

Özgürlükçü bir ortamı, rahat yaşamı, çiçekli balkonları, bir kafeden çok daha fazlası olup saatlerce sıkılmadan oturabileceğiniz o ihtişamları mekânları ile keyif verecek bir balayı geçirebileceğinin sinyalini veriyor.

5.Dubai Turları

Ben herkes gibi Avrupa’ya gitmem diyorsanız Dubai çok iyi bir seçenek olacaktır. Tamamen gösterişin hâkim olduğu kentte bir AVM’de dahi akşama kadar gezilebilir ancak fiyatlar Türkiye’den pahalı olacağı için alışveriş yapmak çok mantıklı olmayabilir. Ayrıca safari, develerle gezi gibi imkânlarda bulunmaktadır. Fakat burayı seçen çiftlerin dikkatine Dünyanın en pahalı 20.kenti kendisi.