Yurtiçi Tatil İçin Uygun Turlar

Yurtiçi tur paketleri, Türkiye’nin ilgi gören yerlerinin tarihi ve doğal güzelliklerinin keşfedilmesi için büyük bir fırsat yaratıyor. Turlar çoğunlukla insanların yoğun talebine göre kendilerini şekillendiriyor ve gidilecek rotalar insanların talepleri doğrultusunda oluşturuluyor. İnsanların tercihlerini kısa turlardan kullanma sebeplerinin başında tatillerinin sayılı günlerden ibaret olması yer alıyor aynı zaman da kısa bir sürede verimli tatil yapma olanaklarının az olmasıdır. İnsanların tatillerinin kısa süreli olması yurtiçi turlarının tercih edilmesinin büyük nedenlerinden birisidir.

Yurtiçi Tatil İçin Uygun Turlar

Doğu Karadeniz Turu

Doğu Karedeniz turu temiz havaya ve yeşile doymak isteyen insanların tercih ettikleri turların başında gelir. Trabzon, Rize ve Artvin’i kapsayan bu turlarla Doğu Karadeniz şehirlerinin kültürünü tanıma, tarihi mekânlarını tanıma ve yöresel lezzetlerini tatma fırsatı veriyor. Şehir otelleri, yayla otelleri, butik oteller, pansiyonlar, dağ evleri, villalar ve tatil köyleri gibi birbirinden farklı konaklama çeşitlilikleri bulunuyor.

Kapadokya Turu

Türkiye’ de son yıllar da en fazla öneri olarak sunulan tatil programları arasında da yer alıyor. Kapadokya’nın en çok tercih edilme nedenleri, tarihi Göreme Açık Hava Müzesi, Ihlara Vadisi, Uçhisar gibi tarihi yerleri, Kapadokya müzeleri, yer altı şehirleri, peribacaları ve balon turları ilk sıra da yer alıyor.

Güneydoğu Anadolu Turu

Güneydoğu Anadolu turu bölgede bulunan tarihi eserleri görme, yöresel lezzetleri tatma ve sıra gecesine katılma fırsatı tanıyor. Urfa- Halfeti, Mardin-Midyat ve Gaziantep turun gözde illerinden biridir. Camileri, dizi ve filmlere ev sahipliği yapan sokakları ile muhteşem yemekleri turun tercih edilme nedenlerinin başında geliyor.

Yedigöller Turu: Muhteşem doğası ile Yedigöller Bolu’da yer alıyor. Bolu, İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında yer alan bir şehir ve bu büyük şehirlerden gelmek isteyenler için günü birlik gezi imkânı sağlıyor.